Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Facebook Küçük İşletme Hibeleri Programı
#1
Küçük İşletme Hibeleri Programı

Sınır ötesi faaliyetlerde bulunan şirketler başta olmak üzere, işletmenizin global COVID-19 salgınının bir sonucu olarak aksaklıklar yaşıyor olabileceğini biliyoruz. Küçük bir finansal desteğin bile oldukça yararlı olabileceğini öğrendik. Bu nedenle, bu zor zamanlarda yardımcı olması için 100 milyon dolar nakit hibe ve reklam kredisi sunuyoruz.

30'dan fazla ülkede, koşulları karşılayan 30.000'e kadar küçük işletme Facebook'tan hibe alabilecektir. Başvuru yapabilmeniz için işletmeniz şu koşulları karşılamalıdır:

2 ila 50 çalışana sahip olmak
Bir yıldan fazla süredir faaliyette olmak
COVID-19 kaynaklı zorlukları deneyimlemiş olmak
Facebook'un faaliyet gösterdiği bir konumda veya konuma yakın olmak
Bölgenizin uygun olup olmadığını kontrol etmek veya başvuruların açıldığında gönderilecek e-posta güncellemeleri için kaydolmak üzere aşağıdan nasıl başvuracağınıza göz atın.


https://www.facebook.com/business/boost/grants
Alıntı
#2
Başvuru Kriterleri
Facebook Küçük Ölçekli İşletme Hibeleri Programına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Ülkenizin başvuru sayfasına ulaştınız. Lütfen başlamadan önce bu sayfadaki uygunluk ölçütlerini, Şartlar ve Koşulları Facebook Veri Politikasını inceleyin.

İşletmenizin, küresel COVID-19 salgını nedeniyle aksamalar yaşamakta olabileceğini biliyoruz. Küçük bir finansal desteğin bile oldukça önemli olabileceğinin farkındayız. Bu nedenle, bu zor zamanlarda sizlere yardımcı olması için 7,729 TL nakit hibe desteği ve 4,638 TL reklam kredisi desteği sunuyoruz.

Başvuru yapabilmeniz için işletmeniz şu koşulları karşılamalıdır:

• Kâr amaçlı bir işletme olmak
• En az 2 en çok 50 çalışana sahip olmak
• En az bir yıldır faaliyette olmak
• COVID-19'dan kaynaklanan zorluklar yaşıyor olmak
• Facebook’un faaliyet gösterdiği bir konumda veya yakın bir konumda bulunmak

Başvurabilecek Şehirler
Başvurabilecek şehirlerin listesini görmek için lütfen Şartlar ve Koşullar’a bakınız.

Belgeler
Başvurunuzu tamamlarken, en güncel mali tablolarınızın yanı sıra en az bir yıldır faaliyette olduğunuzu gösterir resmi bir belgenin de (faaliyet belgesi, ortaklık anlaşması vb.) sunulması istenecektir.

Sunacağınız mali tablolar, en az bir bilanço ve gelir tablosu/kar-zarar tablosu içermelidir. Bir bilanço genellikle işletmenizin varlık ve borçlarının bir özetini içerir. Örnek olarak varlıklar; nakit varlıkları, müşterilerden alacakları, işletmenizin sahip olduğu gayrimenkulleri, stokları ve benzerlerini içerir. Borçlar ise yine örnek olarak; tedarikçilere olan borçları, finansal kurumlara olan borçları ve benzerlerini içerir. Bir gelir tablosu/kar-zarar tablosu; işletmenizin gelirlerini, masraflarını ve karını içerir.

Lütfen mali tablolarınızın tam olarak sunulduğundan emin olunuz. Özet veya kısaltılmış mali tablolar kabul edilmeyecektir.

Talep edildiğinde, lütfen bu iki belgeyi Word veya tercihen PDF gibi dijital bir formatta sisteme yükleyiniz. Sürecin ilerleyen aşamalarında daha fazla dokuman sağlamanız istenebilecektir.

Devam eden süreç içerisinde ilave belgeler sunmanız istenebilir.

Kamu Çalışanları
Halihazırda bir kamu çalışanı veya bir kamu çalışanının akrabası iseniz işletmeniz adına bu programa başvuramazsınız. Başvuru formunun parçası olarak bir kamu çalışanı olmadığınızı doğrulamanız istenecektir.

Kamu çalışanı; devlet memurlarını, çalışanlarını, temsilcilerini veya kamu adına resmi bir nüfuz ile hareket eden her hangi birini kapsamakla beraber; devlet ajansları veya diğer devlet otoritelerini, yargı organı veya yarı-yarı organları (seçilmiş veya atanmış kanun yapıcılar, düzenleyiciler, polisler, hakimler, mahkeme üyeleri, federal-ulusal veya yerel konsey üyeleri); kamu şirketi yöneticilerini; siyasi partileri; uluslararası kamu organizasyonlarını (örneğin Birleşmiş Milletler yetkilileri dahil); kamu idaresine aday kişileri ve burada listelenenlerin bir akrabası veya onlar adına hareket eden herhangi bir kişiyi kapsamaktadır.

Başvuru Tarihi
Ülkenizden başvuruları 17 Ağustos 2020, saat 16:00’dan 26 Ağustos 2020, saat 19:00’a kadar kabul edeceğiz.

Yardım Masası
Lütfen Sıkça Sorulan Sorular (SSS) sayfamıza bakınız.

Sorunuzun cevabını SSS'de göremiyorsanız, lütfen fbgrants@deloitte.ie ile iletişime geçiniz. Lütfen e-postanızın konu başlığına ikamet ettiğiniz ülkenin adını yazmayı unutmayınız. Yardım masası Pazartesi’den Cuma’ya saat 10:00 - 19:00 arasında müsait olacaktır.
Şartlar ve Koşullar
Facebook Küçük Ölçekli İşletme Hibeleri Programına ilişkin Şartlar ve Koşullarımızın bir kopyasına buradan ulaşabilirsiniz.


Verileriniz

Bu program, küçük ölçekli işletmelerin COVID-19'un getirdiği zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Başvuru formunda sunduğunuz bilgiler, işletmenizin COVID-19'dan nasıl etkilendiğini ve bu zor dönemde hibeden nasıl faydalanabileceğinizi anlamamızı sağlayacaktır. Bu Başvuru Formunda sunulan tüm kişisel bilgiler, burada bulunan Facebook Veri Politika’sına uygun olarak işlenecektir.

Başvuru formunu doldururken lütfen aşağıdaki hususları göz önünde bulundurunuz:

1. Verdiğiniz bilgiler objektif ve adil bir şekilde incelenecek, tüm başvuru sahipleri eşit muamele görecektir.
2. "Serbest metin" alanındaki bir soruyu yanıtlarken, karakter sayısı sınırlamalarına uyarak temel bilgileri lütfen kapsamlı ve özet bir şekilde sağlayınız.

Sonraki aşamalar

Başvuru kriterleri’ni ve Şartlar ve Koşullar’ı incelediğinize göre, başvuru sürecinizi başlatmak için lütfen Başvur’a tıklayınız.
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi