Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
E-Ticaret Uzmanı İş İlanlarındaki Yanlışlar
#1
E-Ticaret meslek elemanı veya uzmanı olarak adlandırılan bu meslek günümüz dünyasında her meslek dalına hitabe eden bir meslek ve uzmanlık gerektiren bir meslektir.
Firmaların iş ilanlarında yayınladığı yanlış içerikler e-ticaret uzmanı veya meslek elemanı olarak tabir edilen elemanları köle olarak kullanmaya teşebbüs ediyor.

E-Ticaret uzmanı ne yapar ne yapmaz?

E-Ticaret uzmanı grafiker değildir e-ticaret uzmanından photoshop, illüstrasyon benzeri programları profesyonel olarak ve düzenli olarak kullanmasını isteyemezsiniz. Eğer e-ticaret uzmanlığı yanında bu mesleğide yapmasını istiyorsanız çift maaş vermelisiniz.

E-Ticaret uzmanı sosyal medya yöneticisi değildir. Eğer e-ticaret uzmanından sosyal medya yönetimini isterseniz ayrıca bir maaş vermek zorundasınız.

E-Ticaret uzmanı pazarlamacı değildir. Müşterileri arayıp ürünleri ve şirketi tanıtmasını, araba ile şehir şehir gezip ürün satmasını bekleyemezsiniz. Size çok pahalıya patlar.

E-Ticaret uzmanı müşteri destek veya callcenter personeli değildir. E-ticaret uzmanından telefon ile şirket sekreterliğini yapmasını beklemeyiniz.

E-Ticaret uzmanı depocu değildir ! E-Ticaret uzmanından satışa hazırlanacak kargoları hazırlamak ve kargoları teslim etmek gibi görevleri bekleyemezsiniz. Masa başı iş ile diğer işleri karıştırmayın.

E-Ticaret uzmanı SEOcu değildir. E-Ticaret uzmanından seo beklentiniz var ise kendisini ayrıca mükafatlandırmanız gerekecektir.

E-Ticaret uzmanı size satacak ürün bulmaz. E-Ticaret uzmanı satacak ürün bulacak kişi olsa kendi şirketini kurar ve kendisi patron olurdu.E-Ticaret uzmanı var olan sistemi yönetir, içerikler, entegrasyon ve paaryerlerindeki ürünlerin güncelliğinden sorumlu olur. E-Ticaret uzmanı ödemeleri kontrol eder, ödeme sistemleri ve kampanyaları düzenler, E-Ticaret uzmanı sistem içerisindeki tüm teknik sorunları hızlı bir şekilde gidermek için yazılım ve tasarım ekibiyle kordinasyonu sağlar, E-Ticaret uzmanı satışı yapılan ürünlerin geri bildirimlerini kontrol eder.
Alıntı
#2
Hocam kesinlikle katılıyorum artık kariyer.net ve diğer iş arama platformlarında aranan özellikler de photoshop bilgisi olan  seo bilgisi olan ve daha fazlası istiyorlar. 4 veya 5 kişinin iş yükünü tek bir çalışana yüklemek istiyorlar
Alıntı
#3
Son günlerde dahada tuhaflaştı bu iş
İş arayan diyor ki bizim hiç e-ticaret işimiz yok 2 lirayla başla satış yaparsan maaşını 1 sene sonra arttırırız..
Yok ya satış yapayım veya yapmayayım benim ederim 5 liraysa bu parayı vermek zorundasın.
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  E-Ticaret uzmanı kime denir? Eticaret yapan herkes E-Ticaret Uzmanımıdır? Bunsan 1 1,111 06-16-2020, 06:55 AM
Son Mesaj: E-Ticaret

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi