Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drop Shipping ve XML Bayiliklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
#1
Drop Shipping ve XML Bayiliklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Drop Shipping firmalarıyla ortaklaşa yürütülen çalışmalarda dikkat edilmesi gereken önemli hususları aşağıda sıralıyoruz.

1.) Ürün fotoğralafları yüksek kalitede ve en az 1200x1800 ebatlarında olmalıdır.
2.) Ürün paketleri kesinlikle şirketinizin adını ve görsellerini içermelidir.
3.) Bayilik veren firma üretici olmalı. (Örneğin ayakkabılık bayisi aldınız kesinlikle bu firma ayakkabıyı üreten firma olmalı)
4.) Kar oranları %40 üzerinde olmalı.
5.) Kendinize ait bir marka ve profesyonel bir e-ticaret sisteminiz olmalı.
6.) Pazaryerleri entegrasyonu kurmalısınız.
7.) Müşteri iletişimi sizinle gerçekleştirmeli.
8.) Ürün gamı fazla olmalı
9.) Belirli ve yabancı olmadığınız kategorilerde satış yapmalısınız. (Sağlık sektöründeyseniz sadece sağlık ürünleri satın ve bu sektörde markalaşın.)
10.) Ürünler çok fazla firmada olmamalı.
11.) XML için ücret isteyen firmalarla çalışmayın.
12.) Stok güncellemeyen firmalar ile çalışmayın.
13.) Para kazandıkça stok tutmaya başlayın.
Alıntı
#2
Peki başlangıç için sadece Xml ile pazaryerinde satmak mantıklı mı ? Sizce bu rekabet koşullarında Xml ile pazaryerinde satışa başlamak kar getirir mi yoksa çok çok zor mu ? ayrıca tsoft, entegre, ayensoft gibi yazılım firmalarının bünyesinde çalışan Xml tedarikçileri daha mı verimli yada güvenilir olur ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim Smile
Alıntı
#3
(01-13-2021, 10:49 AM)kaandeniz demiş ki: Peki başlangıç için sadece Xml ile pazaryerinde satmak mantıklı mı ? Sizce bu rekabet koşullarında Xml ile pazaryerinde satışa başlamak kar getirir mi yoksa çok çok zor mu ? ayrıca tsoft, entegre, ayensoft gibi yazılım firmalarının bünyesinde çalışan Xml tedarikçileri daha mı verimli yada güvenilir olur ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim Smile

Üretici firmalar ile xml anlaşması yapıldığı sürece sorun yok. Pazaryerinde rekabete giren bir firmaysa xml almaya deymez.
Rekabet koşulları sektöre ve ürün gamına göre değişiyor.
Aynısı olmayan fark yaratan ürünler bir adım öne çıkacaktır.
xml konusunda güven yüzyüze oturulunca ortaya çıkar. İsmini verdiğiniz firmalardaki toplayıcı,üretici olarak geçenler sadece kendileri kazanmak için xmllerini pazarlıyor olabilirler.
Alıntı
#4
(01-13-2021, 10:49 AM)kaandeniz demiş ki: Peki başlangıç için sadece Xml ile pazaryerinde satmak mantıklı mı ? Sizce bu rekabet koşullarında Xml ile pazaryerinde satışa başlamak kar getirir mi yoksa çok çok zor mu ? ayrıca tsoft, entegre, ayensoft gibi yazılım firmalarının bünyesinde çalışan Xml tedarikçileri daha mı verimli yada güvenilir olur ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. Smile
bu konuyu biraz araştırdım kardeşim fakat komisyonların yüksek olduğunu eskisi gibi para kazandırmadığını söylüyorlar doğru mu acaba bir yanıtda ben bekliyorum .
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Drop Shipping Nedir? E-Ticaret 0 1,725 10-02-2019, 12:10 PM
Son Mesaj: E-Ticaret

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi